وبلاگ

مهارت های فردی که کافرمایان به دنبال آن هستند

مهارت های فردی که کافرمایان به دنبال آن هستند

مهارت های فردی که کافرمایان به دنبال آن هستند

در حالی که مهارت­ های حرفه ­ای لازم برای هر شغلی متفاوت است، مهارت های عمومی وجود دارد که اغلب کارفرمایان هنگام استخدام کارجو به آن­ ها توجه کرده و داوطلبان شغل مورد نظر را بر اساس آن ­ها ارزیابی می ­کنند.

در ادامه ما به چند ویژگی که اغلب کارفرمایان شرکت­ های حرفه ­ای و رده بالا به آن توجه دارند و دوست دارند کارمندانشان این ویژگی­ ها را داشته باشد اشاره می­ کنیم. با توجه به این مشخصه­ ها شما می ­توانید تغییراتی در رزومه کاری خود بدهید یا بهتر برای روز مصاحبه آماده شوید.

استخدام کرمان

 

مهارت های ارتباطی

این به این معنا نیست که شما باید یک سخنران یا نویسنده فوق العاده باشید. بلکه به این معناست که شما باید بتوانید خود و توانایی هایتان را به خوبی نشان دهید حالا این کار می تواند در قالب نوشتن یک نامه منسجم، یا متقاعد کردن دیگران با یک ارائه ی مناسب و یا ارائه یک توضیح قانع کننده برای بیان نیازهای خود باشد.

کار تیمی

کارفرماها ، کسانی را می خواهند که بتوانند با سایر افراد بهتر کار کنند، کسی که به عنوان یک فرد موثر در تیم کار کند. یعنی باید گاهی رهبر باشند و یا گاهی یک پیرو خوب، مراحل پیشرفت را کنترل کنند، کارها را به موقع انجام دهند، و با سایر افراد تیم در راستای رسیدن به یک هدف مشترک کار کنند.

انعطاف پذیری

این موضوع برای بیشترکسانی که ده ها سال سابقه حرفه ای دارند هم مهم است و باید بتوانند آن را نشان دهند و در مقابل نظرات اشتباه که کارمندان قدیمی تر سر راه آن ها قرار می دهند سازگاری داشته باشند. برای موفقیت در اکثر سازمان ها باید شور و شوق یادگیری داشته باشید و توانایی رشد و پرورش مهارت ها در راستای تامین نیاز های متغیر سازمان را داشته باشید.

توانایی حل مسئله

خودتان را برای این سوال آماده کنید: “چگونه یک مشکل را حل کردید؟”  این سوالی است که مصاحبه کننده به صورت های مختلفی از شما می پرسد. به یک موضوع خاص که شما حلش کردید و یا در ارائه راه حل آن شریک بوده اید فکر کنید. سعی کنید بتوانید توضیح دهید که در راستای حل مشکل چه کاری انجام دادید، چگونه مسئله را هدایت کردید و چگونه دیگران را در حل آن مسئله سهیم کردید و در آخر خروجی کار ( نتایج قابل اندازه گیری) چه بوده است.

پیش بینی و تجزیه تحلیل مشکلات

جمع آوری داده ها و بررسی آنها به تنهایی کافی نیست. شما باید بتوانید داده ها را تحلیل و تفسیر کنید .باید بتوانید به این سوالات پاسخ بدهید: داده ها چه چیزی برای گفتن دارند؟ چه پرسش هایی مطرح شده است؟ آیا راه های دیگری برای تفسیر داده ها وجود دارد؟ به جای اینکه به رییس خود جدولی از داده ها بدهید ، یک خلاصه کسب و کار ارائه کنید و نکات کلیدی و مهم را برجسته کنید و گام های بعدی را پیشنهاد دهید.

مذاکره حل و فصل تعارضات

اگر می خواهید پیشرفت کنید، توانایی متقاعد کردن، مذاکره کردن و حل و فصل تعارضات موضوع بسیار حیاتی است . شما باید توانایی توسعه روابط سودمند متقابل را در سازمان داشته باشید تا بتوانید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید و متقاعد کنید. باید بتوانید یک مذاکره برد- برد برقرار کنید به طوریکه هم منافع شرکت و هم دیگر افراد در نظر گرفته شود.

مذاکره حل و فصل تعارضات

اگر می خواهید پیشرفت کنید، توانایی متقاعد کردن، مذاکره کردن و حل و فصل تعارضات موضوع بسیار حیاتی است . شما باید توانایی توسعه روابط سودمند متقابل را در سازمان داشته باشید تا بتوانید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید و متقاعد کنید. باید بتوانید یک مذاکره برد- برد برقرار کنید به طوریکه هم منافع شرکت و هم دیگر افراد در نظر گرفته شود.

به جای حرف زدن عمل کنید!

مهارت خود در حوزه شناسایی و تحلیل مشکلات را چگونه ثابت می کنید؟  نشان دادن این مهارت ها به مراتب سخت تر از فهرست کردن دستاوردهای میلیونی و یا مدرک های شغلی است. اما این امکان هست که کارفرمایان را متقاعد کنید که آنچه مورد نیاز آنها است در وجود شما هست.

برای مثال برای نشان دادن توانایی ارتباطات اجتماعی خود، از شواهد موجود استفاده کنید. مطمئن باشید که هیچ گونه غلط املائی در رزومه شما وجود نداشته باشد. علاوه بر آن برای افزایش اعتبارات اجتماعی خود می توانید نوشته ای در خصوص دستاوردهایتان در رزومه بیان کنید و ارائه ای آماده کنید که مدیران را متقاعد سازد راه جدیدی در کسب و کار برای شما باز کنند که ظرف مدت 8 ماه به سود دهی خود برسد.

مهارت های فردی را یاد بگیرید

و خبر خوب اینکه مهارت های فردی را مانند هر مهارت دیگری می توانید یاد بگیرید. تقویت مهارت های فردی نه تنها به شما کمک می کند که شغل جدید پیدا کنید و یا ارتقاء شغلی پیدا کنید بلکه اثرات آن در تمام مر احل زندگی چه شخصی و چه حرفه ای قابل مشاهده است.

شایستگی

کارفرما می­ خواهد مطمئن شود شما می ­توانید کاری که به شما داده شده را به درستی انجام دهید. بنابراین بهتر است در رزومه کاری خود یا پروفایل لینکداین به جای اینکه فقط به وظایفی که داشتید اشاره کنید، اطلاعاتی درباره اینکه در جایگاه شغلیتان چه اهدافی را دنبال کردید و چه ایده ­هایی ارائه کردید بدهید.

اگر به موجب ایده های شما شرکتی که در آن کار می­ کردید به جایگاه خاصی رسیده است حتما به آن اشاره کنید. این حتی می­ تواند ایده ­ای مربوط به لوگوی شرکت باشد. اما حتما باید دلیل قانع کننده ­ای برای ارائه این ایده داشته باشید چرا که ممکن است در روز مصاحبه از شما پرسش­ هایی در این باره پرسیده شود.

کارفرماها اغلب به دنبال کارمندی می ­گردند که آگاهی کامل از جایگاه خود داشته باشد و بداند چطور باید به اهداف معین شده برای این شغل برسد.

هوش و ذکاوت

همه شغل­ ها نیازمند داشتن مدرک دکترا نیستند، اما معمولا کارفرماها داوطلبانی را انتخاب می ­کنند که درباره کاری که انجام می­ دهند هوش و ذکاوت به خرج می ­دهند. این کار می­ تواند شامل برنامه ­ریزی، سازماندهی کارها یا اولویت بندی کارها انجام بگیرد. نحوه تنظیم رزومه کاری شما نیز می ­تواند تا حدود زیادی هوش و ذکاوت شما و منظم بودنتان را نشان دهد. بنابراین بسیار مهم است رزومه کاریتان را به درستی و صحیح تنظیم کنید.

مثبت اندیشی

هیچ کارفرمایی دوست ندارد فرد منفی نگر و ناامیدی را استخدام کند. بنابراین هرکاری لازم است بکنید تا زمانیکه برای مصاحبه حاضر می­ شوید فردی مثبت اندیش و سرحال دیده شوید. با تمام افرادی که در روز مصاحبه برخورد می­ کنید رفتار مثبتی داشته باشید چه خدمه ­ای که مشغول تمیز کردن زمین است چه منشی که به شما فرمی برای پر کردن می ­دهد.

صداقت

کارفرماها به دنبال جذب افرادی هستند که صادق هستند و می ­توان برای انجام کارها به آنها اعتماد کرد. هیچ کارمندی بی عیب و نقص نیست اما مهم است که شما خودتان نقاط ضعف و قدرتتان را بدانید. برای کارفرما مهم است که کارمند او اشتباهاتش را بپذیرد و برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنین مهم است که نسبت به شرکتی که در آن کار می­ کنند وفادار باشند. بنابراین مهم نیست شغل پیشین شما چقدر بد بوده است یا چطور به پایان رسیده، شما نباید درباره سازمانی که در آن مشغول به کار بوده ­اید در مصاحبه حضوری یا حتی غیرحضوری حرف نامربوطی بزنید یا بدگویی کنید.

اشتیاق و علاقه

این بسیار مهم است به شغلی که برای آن انتخاب شده ­اید علاقه داشته باشید، این علاقه می ­تواند به خود سازمان یا شرکتی که برایشان کار می­ کنید باشد یا به موقعیت شغلی که پیش رویتان قرار گرفته.

مهم است که به کارفرما اشتیاقتان برای کارکردن در آن شرکت را نشان دهید و اگر به موقعیت پیش آمده علاقه ­ای ندارید وقت خودتان را صرف کارکردن در محیطی که به آن علاقه­ مند نیستید نکنید چرا که کاری که با اشتیاق انجام نشود نتیجه مثبتی نیز نخواهد داشت.

اعتبار

شهرت و اعتبار شما چیزیست که در رزومه کاریتان مشخص نیست اما بسیار پر اهمیت است. بنابراین مهم است که هنگام ترک شرکت اعتبارتان در آن حرفه خدشه دار نشده باشد. اگر شغل شما طوریست که ارائه تقدیرنامه یا امتیازدهی در آن صورت گرفته است حتما از این امتیاز برای اعتبار بخشیدن به شغل خود استفاده کنید.


نکات کلیدی برای یادگیری مهارت های فردی:

– در کلاس های مهارت فردی شرکت کنید: بعضی از کالج ها علاوه برای دوره های فنی،‌ دوره های دیگری نیز از جمله روش های ارتباط موثر نوشتاری و کلامی، کار تیمی ، درک تفاوت های فرهنگی و روانشناسی تشکیل می شود. سعی کنید در کلاس های اصول سخنوری و یا اصول نامه نگاری شرکت کنید تا بتوانید مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشید و یا در کلاس هایی شرکت کنید که به شما توانایی رهبری و حل و فصل تعارضات را آموزش می دهد.

 دنبال مربی باشید: در مورد مهارت های مورد نظرتان قاطع باشید.  وقتی که دنباله روی یک استاد هستید سعی کنید مهارت های خاصی که در او میبینید را به طور خاص تمجید و تحسین کنید و سپس از آن شخص درخواست کنید که اگر مایل است عقاید و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد تا شما نیز به همان سطحی که او هم اکنون در آن قرار دارد برسید. حتی ممکن است این رابطه رشد کند و یک رابطه طولانی مدت شود.

– داوطلبانه کار کنید: با کار داوطلبانه در یک سازمان خصوصی می توانید شانس این را داشته باشید که مهارت های فردی خود ارتقاء دهید. و با فهرست کردن تمام کار های داوطلبانه در رزومه خود شانس به دست آوردن آن شغل را خواهید داشت. برای مثال به عنوان رییس کمیته محیط زیست، برای طراحی و برنامه ریزی کمپین پارک های شهری،  شما نیازمند مهارت های تیم سازی، تصمیم گیری و همکاری و نگارش یک گزارش کامل و گسترده و همچنین یک سخنرانی حرفه ای هستید.

دیدگاهتان را بنویسید